Złoto, srebro i brąz w sportach zimowych

Data dodania
Kategorie

Studenci Politechniki Łódzkiej wywalczyli 2 medale Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w narciarstwie alpejskim i snowboardzie.

Image

29 lutego 2024 odbyły się Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Na stoku Grapa Ski studenci Politechniki Łódzkiej wywalczyli 2 medale. W snowboardowym slalomie gigancie kobiet medale wywalczyły indywidualnie:
Anna Banachowicz - złoto
Agata Skalska - brąz

Bardzo niewiele zabrakło do kolejnego medalu. W kategorii narciarstwo alpejskie mężczyzn Piotr Pietrzak (WEEiA) zajął czwarte miejsce.

Kolejne zawody w slalomie zostały rozegrane na stoku w miejscowości Małe Ciche. I tym razem reprezentacji udało się pokazać z jak najlepszej strony. Srebro dla Politechniki Łódzkiej wywalczyła Anna Banachowicz (FTIMS).

Wszyscy zawodnicy toczyli bój do ostatnich setnych sekundy. Walka była zacięta, a studenci Politechniki Łódzkiej rywalizowali z blisko pięćdziesięcioma zawodnikami z innych uczelni. Pozostałym reprezentantom niewiele zabrakło do podium.

KU AZS PŁ reprezentowali: Anna Banachowicz – snowboard, Agata Skalska – snowboard, Piotr Pietrzak – narciarstwo alpejskie mężczyzn, Katarzyna Łuczyńska – narciarstwo alpejskie kobiet. Każdy z zawodników dołożył cegiełkę do tego sukcesu. Dziękujemy Pani trener Teresie Bieli-Jesionowskiej oraz BON Politechniki Łódzkiej za niezmienne wsparcie i pomoc.

Na zdjęciu: Agata Skalska